Single post: A Plague Tale: Requiem

  1. #75 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nu am obiceiul de a reinvia threaduri vechi, dar am luat jocul asta de curand si nu pot sa nu ma exprim dupa o asemenea experienta. Sunt uimit cum un joc care nu exceleaza la nici un capitol tehnic individual daca il compari cu alte titluri, poate sa imi transmita o asemenea stare.
    Sunt profund impresionat de poveste si de cum arata jocul, aveam nevoie de atmosfera aia medievala expusa intr-o poveste buna, cu niste caractere de care chiar sa imi pese. Efectiv ador personajele si lumea creeata in acest joc, motiv pentru care astazi l-am comandat si pe primul.

    Daca stau sa il compar dpdv tehnic cu Avatar, I've seen better, dar efectiv felul in care este facut level design-ul in acel context, cu sunetul ala, mi se pare mind-blowing. Ca si gameplay este efectiv ce trebuia sa fie un astfel de joc, cu niste puzzles light dar totusi interesante si cu o abordare relaxata a elementului de stealth. Nu aveam nevoie sa joc Thief, dar faptul ca o pot face si am totusi alternative, mi se pare foarte tare.

    Chiar daca unii nu sunt de acord si ar ridica piatra, pentru mine Amicia & Hugo sunt cam la fel de aproape de sufletul meu ca si Kratos & Atreus.
    Bun, foarte bun joc, aveam nevoie de asa ceva, consider ca A Plague Tale: Requiem si cu siguranta si A Plague Tale: Innocence sunt doua jocuri foarte bune si o gura de oxigen necesara intr-o lume intoxicata de open worlds aka SFX fara suflet si fara nici un fel de emotie.
    Attached Images Attached Images ptr.jpg