Cu scuzele de rigoare, nu v-am ignorat ci am avut ieri o dupa amiaza haotica si n-am vrut sa va raspund citind pe diagonala.

Quote Originally Posted by tmihai20 View Post
Cine se uită pe topuri pe un site care nu are legătură directă cu Sony sau Microsoft?
Mihai, eu ma uit si multi altii ca mine. Sunt mii de gameri in lume pentru care tot ce inseamna Leaderboards conteaza.

Quote Originally Posted by tmihai20 View Post
Era mai bine dacă eram aproape de SUA sau Franța?
Ar fi fost fabulos dar din pacate imposibil! Uite spre exemplu, Polonia, pe care personal o consider una dintre cele mai puternice tari din Europa cand vine vorba despre gaming, are 2 playeri in Top 10! Amazing...

Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
sa elimine titlul de "elevate your game".
You don't elevate games by playing cheap, worthless stuff no?
Cristi, nu e vorba de elevate in sensul de jocuri de calitate sau nu, e vorba de a fi bun in 'his game'. His game este tocmai aceasta cursa de a fi mereu numarul 1 in Romania si de ce nu, cat mai sus in Europa. Cei din top nu incearca si nu au incercat niciodata sa fie buni la jocuri populare.
Mai este o chestiune foarte interesanta, este vorba despre level history. Multi romani sunt in urma sau nu sunt deloc pentru ca la noi cel putin 60%, daca nu mai multi, nu figureaza nicaieri in nici un Leaderboard pe Romania intrucat si-au pastrat profilele de UK/US/EU creeate inainte sa apara PlayStation oficial in Romania. Cine stie daca nu cumva avem vreun roman in Top 30 worldwide care apare cu flag de US/UK...

Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
Xander iti aduci aminte de Malenia, blade of Miquella? Era nevoie de determinare acolo, de dorinta pentru a castiga. Aia da platina Am avut ca tine si ca altii ambitie.
Sigur ca da, a fost unul dintre momentele triumfante ale 'carierei' mele. I'm with you here, eu sunt la fel ca tine si ca acel user de care aminteai Copanele, dar trebuie sa facem diferenta intre noi si cei care fac trophy hunting. Este o alta latura a aceleiasi discipline, ca si la alergare unii fac maraton si rezistenta si altii strict viteza. Parerea mea este ca nu se exclud, pe noi ne intereseaza o lista consistenta de titluri de calitate si completion ratio decent, pe ei ii intereseaza strict acea cifra de level si aia este cursa lor.

Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
Am avut sali de jocuri, am avut playeri capabili
Asa este, ai dreptate aici. Din pacate lipsa sponsorilor seriosi si-a spus cuvantul si s-au pierdut copii cu un potential enorm, in frunte cu TeG.
Eu am 'crescut' in Forte Games, o sala din Constanta care a dat jucatori de top, cum ar fi Sedan si Dece din echipa Earthquake.
Am fost acolo cand s-a sarbatorit victoria impotriva celor de la TeG si calificarea la World Cyber Games 2010.
Au facut parte din Grupa A la WCG si chiar s-au calificat si din grupa de pe locul 2, au ajuns pana in Playoffs. Infrangerea in fata celor de la mTw a fost unul dintre cele mai amare momente pentru mine, dar n-aveai ce sa le faci la aia...