Pfoai de capu meu. Ce am intrebat eu si ce ai postat tu, cu 100 de clipuri si detalii care nu ma intereseaza.

Poate ca d-aia evita lumea sa discute pe temele (unele foarte interesante) pe care le deschizi...

Te mai intreb o data si poate raspunzi si tu ca intr-o conversatie - ce filme (NU Star Wars, desigur, din moment ce ai tot enumerat o gramada de filme non start wars in postarea ta) sau jocuri, aparute in ultimii 10-15-20 de ani, iti plac?
Pentru ca inteleg ca majoritatea lucrurilor nu-ti plac - esti pe principiu - sa mergem inainte, ca inainte era mai bine

Personal nu ma atrage deloc universul Star Wars sau Star Trek, dar pe de alta parte, Dune Part 1 mi s-a parut foarte bun, mult peste asteptari (2-ul il voi vedea zilele astea), Planet of the Apes, trilogia noua, cu Caesar, mi s-a parut foarte buna si astept cu mare interes filmul de anul asta si la fel noul Blade Runner mi-a placut foarte mult, de la scenariu, la acting si cinematografie - iar asta doar din cele enumerate de tine.

Desigur ca le-am vazut ca ce sunt, nu ca ce voiam eu sa fie - nu le comparam cu nimic si sincer - stiu, sunt ciudat - filmele vechi, pana la un anumit punct ('80s/'90s, cu mici exceptii), din punctul meu de vedere, erau atat de prost jucate (toate, nu doar anumite titluri) si mult prea teatrale si exagerate in interpretare si livrarea de replici, incat vad videos pe youtube mai bine jucate, de zici ca sunt reale, nu regizate - desigur ca asta este parerea mea.

Asa ca da, eu prefer Planet of the Apes astea noi, nu cele vechi, exagerate in tot si toate. La fel e cazul cu foarte multe filme relansate/reinterpretate.

Si te rog, nu mai posta 1000 de clipuri de youtube si nu mai edita toate postarile, pentru ca devin incredibil de greu de citit si lumea-si pierde interesul (me included). Raspunde scurt si la obiect.