Quote Originally Posted by RaverX View Post
...
Edit: DeathWings, fara suparare, am vazut ca vrei sa-ti vinzi PS3-ul de 40 GB fara garantie cu 950, acum ai scazut la 850, e mai uman. Bafta la vanzare, nu vreau sa incep un flame war, da come on, tu intrebi ce diferente sunt intre un Slim de 120 GB si un Phat de 40 GB ? Pai in primul rand e hardul, triplu ca si capacitate, e consumul de curent redus la jumatate, datorat tehnologiei mai noi in care e fabricat procesorul de pe ea. Si sunt convins ca mai sunt si altele, dar nu le stim inca.

Vezi ca mai are si un joc si e si negociabil, ajungi la 500 (glumesc desigur). Cei care au cumparat de la mine stiu preturile ce le practic si stiu ca nu caut sa ma imbogatesc pe urma unor astfel de lucruri, deci eu nu m-am luat de tine (daca se poate spune asta, pentru ca eu am zis ceva in general, nu am absolut nimic cu tine) fiindca mi-ai fi stricat mie cine stie ce afacere, daca asta ai crezut .

In alta ordine de idei, din cate am inteles, hdd-ul la ps3 slim nu mai poate fi schimbat, la cel phat pui si de 500GB daca doresti (deci un plus fata de cea slim, posibilitate upgrade hdd). Consumul de curent, nu mi se pare ceva inovator, dar sa zicem ca e un plus al slimului ca si designul acestuia.

Dupa cum am spus, nu spune nimeni sa o dai cu 950 cat am pus eu la inceput, asta e, greseala mea si mi-o asum, nu m-am mai uitat si eu prin alte anunturi ca sa vad ce preturi se practica, dar nici 500 de lei pentru o consola next gen si care pe deasupra e si un centru multimedia bunicel nu cred ca ar fi un pret corect.