OK, mai cititi odata (sau de 2-3 ori) postul in care explic cum am calculat pretul. Am ajuns la 500, DAR am zis clar ca nu ala e pretul corect, un 700 negociabil mi s-ar parea corect. Si am continuat cu alta versiune de 80 gb, unde am zis ca pretul cerut poate si de 1100 daca mai are garantie si niscaiva accesorii. Deci DeathWings, n-am zis s-o dai cu 500, ba dimpotriva, cred ca e bine ca ai scazut rapid de la 950 la 850, e un pret mult mai apropiat de realitate. Daca ai si un joc, cu atat mai bine, dar tot nu vad 850 ca fiind OK, un 750-800 negociabil e numa' bine, daca consola nu e zgariata si se prezinta in stare buna (se aplica si la controller). Acum sunt curios si daca o dai si cat primesti pe ea, nu zic ca-i exclus sa primesti 850, insa trebuie sa ai rabdare.

Si nu, nu incerc sa schimb mentalitatea produselor SH, e imposibil ca un om sa faca asta, incerc sa vad daca gandesc bine si cam cum se calculeaza preturile la consolele SH. Se pare ca majoritatea ma contrazic si putini sunt de acord cu mine. Asta e, ma declar invins, o consola e o consola, n-are de ce s-ai scada pretul asa tare. Acuma sunt curios daca cer pe XBOX-ul meu 1200 lei, ca in magazin e 1400 si mai am 2 ani garantie. Oare o fi pret bun ? Cred ca da, daca folosesc aceeasi logica cu PS3.