Taw, nu iau apararea GS, dar avind in vedere ca X360 nu se vinde oficial in RO (vezi pozitia MS), GS face ce poate ca sa promoveze vinzarea de console (vezi scaderea recenta a pretului). acum, daca asta e procedura lor pentru returnare, eu zic ca e mai bine asa, decit deloc. imi aduc aminte de primul an de X360 cind in RO nu se gaseau deloc (in magazine) si se aduceau din Franta si Germania. pe vremea aia daca pica, ramaneai cu ea. eu zic ca este totusi o imbunatatire fata de vremurile alea. da, nu e idealul, insa nu te obliga nimeni sa cumperi de la GS daca nu vrei. exista MG, Altex, emag si altii. cum zice si Bobby, atit timp cit stii ca ti se va schimba consola, nu vad care e problema cu procedura de returnare prin curierat. sa stii ca si in UK tot asa e, cu singura diferenta ca suni la MS care iti ia adresa si iti trimite o cutie in care sa pui consola si sa o trimiti.

nops66, mergind pe logica ta nici MG sau Altex nu ar trebui sa ofere garantie pentru consolele pe care le ofera si cu toate astea si la ei ti se schimba pe loc. asta se intimpla pentru ca garantia este data de ei, nu de producator. acuma, ce fac ei cu consolele busite, nu stiu si nu ma intereseaza, dar daca ei au decis sa acord 3 ani garantie, bravo lor.

btw, si versiunile noi (Arcade si cea cu 60GB) au tot 3 ani?