Quote Originally Posted by mihai1 View Post
Are cineva idee de ce se tot blocheaza cand navighez pe net.
Pot intra pe absolut orice site, majoritatea merg dar daca folosesc optiunea de back, refresh sau open in new window mi se blocheaza.
De obicei ascult muzica atunci cand navighez, iar daca se blocheaza, muzica merge in continuare. "desktopul" apare daca apas ps button dar nu am ce sa ii fac decat daca il restartez.
Any ideea why?
Site-urile cu mult continut video si flash duc de multe ori la freeze-uri care doar cu restart se rezolva. Mai exista si cazuri speciale in care unele site-uri duc la freeze automat, deci nu poate fi vorba ca dupa X secunde de suprasolicitare a consolei, aceasta a crapat. De asta eu m-am invatat minte si nu mai intru cu PS3-ul pe site-ul dailymotion.com, de exemplu.

In lipsa unor solutii din partea Sony, ramane sa tina fiecare minte ce anume sa ocoleasca pe net. Un alt asemenea exemplu ar fi sectiunea GT TV de pe gametrailers.com, care ruleaza doar in mod HD in unele situatii. Daca intru acolo si dau play la vreun episod de GT TV, dupa cateva minute am freeze asigurat.

S-ar putea sa tina si de cat de bine optimizeaza site-urile responsabilii din spatele lor. Youtube, de exemplu, nu mi-a facut niciodata probleme pe PS3.