Atrium, fa conturi de RO, UK, US si Japan (pentru downloaduri exclusive gen tema animata Afrika). Te poti juca pe contul de RO si tot acolo adaugi prietenii. US il tii pentru cumparaturi si downloaduri, la fel si UK pentru ca in curind apar PSN cards de UK si vom putea lua si de acolo. Pe US iti adaugi un card.

Jocurile sunt region free, dlc-urile insa nu, in sensul ca un dlc zona 1 (deci luat de pe PSN US) nu va merge pe un joc zona 2 (luat din UK). Din cauza asta jocurile care au multiplayer ar fi bine sa fie achizitionate din US ca sa fie zona 1 si sa iti poti cumpara usor eventualele dlc-uri. Au fost anuntate PSN cards de UK ceea ce inseamna ca pe viitor vom putea lua dlcuri si de pe PSN UK insa pentru asta ar trebui ca cineva sa le importe si sa se vinda si la noi. daca, cind, cum se intimpla asta, nu stiu, asa ca pina atunci solutia cu jocuri zona 1 plus PSN US (card credit) este cea mai buna.

Dpdv al multiplayerului, jocul te baga pe servere in functie de cont sau te lasa sa alegi. Daca joci pe contul RO vei intra automat pe EU sau iti vei putea alege insa e clar ca pe EU vei avea cea mai buna conexiune. In plus, e frumos sa ai toti prietenii pe un singur cont, toate trofeele tot acolo asa ca iti recomand sa te joci pe RO. In cazuri speciale (cum ar fi un beta) atunci trebuie sa te loghezi pe contul cu care ai downloadat betaul respectiv ca sa-l joci (am participat la mai multe betauri si intotdeauna m-am logat pe contul US ca sa le joc..sincer sa fiu nu am incercat cu alt cont pentru ca si betaurile erau de US).