Salut.

Am observat că PS3-ul meu face zgomot și după ce-i dau turn off, dar nu-l opresc de la butonul din spate. Adică, ventilatorul se mai �nv�rte la o turație mică de tot și nu vrea să se oprească. Dacă-l opresc seara, a doua zi �ncă mai funcționează. E normal? E un PS3 luat �n ianuarie și folosit relativ puțin - cel puțin după standardul unor gameri �nrăiți.

Nu mi-e greu neapărat să-l opresc și de la butonul din spate, dar mi se pare, totuși, ceva anormal. Sunt de acord ca, după o utilizare intensă, ventilatorul ăla să mai funcționeze ceva timp, ca să răcească tot pe acolo (deși nu cred că-i cazul, da’ să zicem), dar nicidecum să meargă și la 12 ore după... dec�t dacă chiar e normal să facă așa

Menționez că sistemul a fost ferit intensiv de praf, e poziționat "�n picioare" și nu-l obstrucționează nimic (n-are vreo fantă de aerisire acoperită, e destul spațiu �n jurul lui �n fiecare direcție, etc).

Mersi.

PS: dacă tot mă aflu �n treabă: �mi spun cineva, vă rog, cum fac ca portable id-ul meu să se vadă pe consolegamers.ro - cum am mai văzut la alții. Am primit codul de HTML de la Sony și i-am dat paste �n semnătură, dar văd că nu funcționează. Mulțumesc �ncă o dată.