Nu stiu.. uite sa-ti dau ca exemplu... tu sa tastezi aproximativ 2 ani pe o tastatura de Blackberry (e ceva nou, revolutionar, trebuie sa te acomodezi) ...dupa care sa treci la o tastatura de Blackberry de dimensiuni mai mici. Si sa vezi atunci ca te incurci in taste, ca vrei sa dai un mail in graba si vezi ca toate sirurile tale de caractere sunt cu 2 mai la dreapta (da, tastez cu ochii in monitor.. ca sa ma laud ) si trebuie sa petrec destul de mult timp si acomodare pentru a trece pe aceasta tastatura.

Nu merge sa compari cu tastatura de HTC, iPhone, s.a.m.d. pentru ca alea sunt alte stiluri, revolutionare... stiluri pentru care ti se pare natural sa o iei de la 0, insa cand vii cu o tastatura de laptop resized incat sa te impedici in taste... instinctul iti spune sa te adaptezi nu sa cauti tastele ca si cum ai tasta pentru prima oara pe o tastatura si sa inveti din mers.

Cum am zis... MSI a scos deja bateria de 6 celule care tine 6-7 ore. Nu cred ca bate 901 dar daca nu tii neaparat la acea ora in plus de baterie, clar ai un concurent serios pt ASUS.