Sanasta, eu nu ma apuc sa iti dau in cap dar am cateva sugestii: Sterge partea cu "Naughty Dog" o firma noua, probabil esti la prima ta consola Playstation dar Naughty Dog este firma care a creeat seria Crash Bandicoot si Jak & Daxter.

A doua sugestie ar fi sa stergi cam tot ce ai scris tu acolo pentru ca este un mare spoiler si probabil daca nu as fi terminat jocul nu as fi vorbit asa frumos deaorece ai stricat mai tot efectul storyline-ului povestindu-l asa. Practic a mai ramas sa povestesti cut-scene-ul de la sfarsit. Eu ti-as propune sa il scrii in genul asta: "Nathan Drake, mare fan a legendarului Francis Drake, pleaca in descoperirea comorii El Dorado dupa ce gaseste un carnetel care a apartinut exploratorului englez. Dar totul ia o proportionalitate uriasa cand afla ca nu este primul si singurul om care este pe urmele faimoasei statui."

La partea cu gameplayul mi se pare ca doar un neexperimentat ar putea scrie ca este un ghiveci nu e prea adevarata, de obicei unui joc i se stabileste genul dupa cele doua genuri predominante in joc, in acest caz action-adventure. Faptul ca are si putine elemente mai scary si partile de condus ii ofera o diversitate care prinde bine, sincer eu m-as fi plictisit sa merg din camera in camera si sa impusc pirati, soldati si alte vietati.

Repet, sper sa nu o iei ca pe o critica din rea intentie ci ca pe niste sugestii.