O intrebare buna pt. iubitorii de necuvantatoare. Eu am avut doar caini si pesti. Am luat o pauza momentan, pentru ca nu prea mai suport sa sufar cand ii vad ca mor pe langa tine... Nah, un caine traieste in medie 15 ani... de pesti nu mai zic.

Asa ca am zis sa deschid un poll de discutii, mai ales ca ma batea rau de tot gandul sa-mi iau un papagal (or more) mai destept. Macar ala stiu ca ma ingroapa (bine, ca-si va smulge penele dupa aia, dar asta e problema lui ). Sunt rautacios, stiu... dar, dupa ce mi-am pierdut ceva prieteni dragi pe 4 labute, mi-e greu sa ma gandesc la un altul.

Insa nici fara nu pot sa stau... e clar. Deh, asa am copilarit, cu animalute pe langa, mai ales la bunici la tara.

So, daca aveti sfaturi, idei, recomandari... aici este locul, iar eu sunt omul.
Stiu ca la un moment dat incepusem sa ma documentez despre papagali, despre preturi (olala, si ce preturi, mai ales la cei mai destepti/vorbitori), despre cum e recomandat sa-i iei (nu pui, ci un picut dresati de cineva priceput), despre colivii imense (desi oricum aia destepti numai in colivie nu vor sta, spre nefericirea femeii care va trebui sa faca curat prin casa si dupa animalutz)...

Din pacate, nu stau la vila/curte... asa ca e mai dificil. Dar, macar sariti cu poze, cu sfaturi, si poate poate induplec si eu femeia sa ne mai luam un animalutz.

P.S. La pesti nu ma mai bag, ca ai naibii in atatia ani de zile, nu au scos un sunet. Si parca e prea multa liniste cu ei