da am judecat cu inima oarecum jocul oricum este intre un 8.00 si 9.2 depinde de subiectivism dar chiar ma ofticau cei care comparau MWF cu Op. Flashpoint ... sunt total diferite ... din toate punctele de vedere .

oricum am scris review-ul dupa doar 7 ore de joc si 7 misiuni terminate din 11 pe dificultatea EXPERT dar aseara de ex la misiunea 8 cea in care trebuie sa sabotezi un transformator in mijlocul bazei inamice am descoperit un "Bug" pe care cei de la codemasters ar face bine sa il remedieze rapid printr-un patch sau ceva gratuit pe PS NETWORK pt ca e faza cam aiurea si anume ma apropiam de un inamic prin spatele lui in intuneric cu cutitul in mana si savuram deja momentul in care o sa ii iau gatul doar ca atunci cand eram la 15-20 m de el ... " WTF ....?!?" se intoarce brusc si ma face ciur ... adik ok am inteles ca era un APL ELITE dar ochi la spate n-avea da-l dreaq ... si inca o situatie neplacuta este aceea in care CODEMASTERS ori a planuit 2 parti a lui O.F.2 si partea 2 va veni ca Add-on si anume Chinese Invasion of Skira Island si respectiv Allied ASSAULT sau MARINES ASSAULT ori ... te lasa cu un gust dulce amarui dupa ce iti dai seama ca ai ajuns la nivelul 8 si nu prea ai pilotat nici un elicopter pentru ca majoritatea misiunilor sunt pentru ASSAULT TEAM sau RIFLE TEAM .... poate dupa ce il termin pot face misiunile si altfel sau deblochez si alte echipe ... o sa vad si o sa revin dupa ce il termin.
Pana acum m-i s-a parut un shooter tactic fenomenal cu mici bug-uri ce trebuiesc reparate dar cu o mica mentiune ... CODEMASTERS ar trebui sa faca ceva rapid si ma refer la un Add-on sau ceva distribuit gratuit prin care sa se apropie acest shooter de ceea ce ne aratau ei in filmuletze gen multiplayer cu squadron de elicoptere si in singleplayer sa putem pilota elicoptere ... nu ca as tine eu mortis sau ca ar deveni simulatorul meu de zbor preferat dar consider ca odata ce faci prezentari cu filmuletze in care ataci cu o escadrila de elicoptere si pui titlu filmuletzului MULTIPLAYER atunci e o chestie onoare si de respect fata de gameri sa le oferi produsul pe care l-ai promovat .

In final ce sa zic da e un joc de nota 8.6 care ar fi putut cu usurinta sa fie de nota 9.5 poate peste cateva luni si peste cateva (10-15) patchuri vom avea un OFDR de nota 9.4 si sper ca producatori sa plece urechea la gameri si la forumuri si sa lucreze cu spor la patchuit.


P.S. - Nu vreau sa se inteleaga ca nu imi place MWF, il am GOTY Edition si abia astept MWF2 si vreau sa il iau prestige EDITION ... plus ca INFINITY WARD e INFINITY WARD si ar mai fi si ACTIVISION dar ideea e ca m-am cam saturat de codatii care se gasesc pe serverele lor si m-am saturat de harti mici si limitate si Op. FLASHPOINT DRAGON RISING ar fi o alternativa buna in multiplayer .

---------- Post added 16-10-2009 at 11:48 AM ----------

Pt cei care au achizitionat deja jocul aveti mai jos niste coduri care va mai dau 6 misiuni .
OFPWEB1
OFPWEB2
AmbushU454
StrongM577
CloseQ8M3