Quote Originally Posted by Taw View Post
Oricum in Romania comunitatea de fighting e aproape moarta
..pentru ca e cale lunga pana la Tekken 6,Virtua Fighter ia prea mult timp sa-l inveti si loading-ul ma omoara,SC4 nu e asa de usor de jucat ca Tekken..pe care il pot juca oricand si dupa pauza de luni sau ani de zile.In plus eu am jucat Tekken intotdeauna Team 8 vs. 8,nu am rabdare sa stau dupa loading screens sa aleg un personaj.De aceea nici nu vreau sa schimbe prea mult la Tekken 6,din filme e la fel ca orice alt Tekken doar ca are grafica noua.
Chiar imi pare rau ca Sony pierde lupta
Sony nu mai e in carti demult.Cel putin pentru fanii PS1 si PS2.
In fiecare an din 2005 incoace se vinde chestia "anul X va fi anul PS3",era anul 2008..acum va fi 2009..apoi 2010 si tot asa.Dintre numele grele PlayStation doar God of War si Gran Turismo sunt batute in cuie.Ambele avand concurenti seriosi pe platforma adversa.

Am zis fanii PS1 si PS2 adresandu-ma in special celor care s-au obisnuit cu titlurile Sony: RE,SH,DMC,Tekken,SC..etc.Adica fanii vechi,Sony mai are LBP,KZ2,Res2,Heavy Rain,GOW,GT5 si o gramada de alte titluri..doar fanii vechi au fost ignorati.

Generatia asta e a doua consola in cel mai fericit caz.Wii nu intra in calcul...