Quote Originally Posted by SiCK™ View Post
..pentru ca e cale lunga pana la Tekken 6,Virtua Fighter ia prea mult timp sa-l inveti si loading-ul ma omoara,SC4 nu e asa de usor de jucat ca Tekken..pe care il pot juca oricand si dupa pauza de luni sau ani de zile.In plus eu am jucat Tekken intotdeauna Team 8 vs. 8,nu am rabdare sa stau dupa loading screens sa aleg un personaj.De aceea nici nu vreau sa schimbe prea mult la Tekken 6,din filme e la fel ca orice alt Tekken doar ca are grafica noua.
Asta e doar parerea ta.VF5 e un joc destul de complex, dar cu spectaculozitate fix ZERO.
SC4 e cel mai usor joc 3D, juggle-urile si combo-urile sunt practic banale, iar abuzuri de anumite personaje (Mitsurugi, Kilik, Nightmare) sunt la ordinea zilei.

Tekken a fost si va fi cel mai complex fighting 3D.Eu nu inteleg de unde vi se pare voua ca jocul e usor, probabil ca nu ati jucat cu un adversar care stie intr-adevar cu ce se mananca acest joc si care va bate din 2 juggle-uri daca gresiti garda sau vreo lovitura si pierdeti timing-ul.

Cu ultima fraza ai spus totul, Tekken 6 e foarte mult schimbat, exista niste sisteme si personaje noi.Exista concursuri maricele prin state si prin Asia, dar jocul nu a ajuns inca la maturitate, tocmai datorita complexitatii.Personajele noi sunt inca overpowered (Bob si Miguel), iar cele mai spectaculoase (Lei, Jin, Steve, Feng) au fost nerfate la greu.

Momentan ei mai au de reparat o groaza de infinite combos si balance-uri, in loc sa scoata update cu personaje noi.Intr-adevar Tekken 5 are loading screen-uri maricele online, dar offline se incarca instant.Sper sa optimizeze netcode-ul in varianta 6.