Quote Originally Posted by SiCK™ View Post
Tekken este "walk in the park" pe langa VF cand e vorba de complexitate si dificultate.E ca si cum ai compara Forza M2 cu Burnout.Eu sunt si voi fi fan Tekken,indiferent daca apuc sa-l joc sau nu...l-am jucat din '98 incoace.

Tekken e tot Tekken-ul care-l stii,nu s-a schimbat,2-3 chestii noi nu schimba nimic.E doar infrumusetat,pana si sunetul de impact e cam acelasi.
Cand vorbeam de loading,era vorba mai mult de VF care n-are mod team battle.SC4...e tare la prima vedere,nici ala n-are schimbat aproape nimic.

Street Fighter IV e exact cum as dori sa fie SFIV.Bazat pe formula SFII,3D si HD.E destul.
Uite ce gunoi "nou" scoate Midway...
Eu faceam comparatie intre Tekken si SC4, nu intre VF5, despre care am spus ca e bun dar deloc spectaculos.Dar oricum daca tu compari Tekken cu Burnout, probabil ca n-ai ajuns sa joci cu Dark Lorzii de pe live, sa vezi la ce nivel se joaca si cat de complex poate fi un joc aparent simplu.Dar daca spui ca ai trecut prin toata seria, ar trebui sa cunosti.

Repet (si te rog citeste cu atentie de data asta):
Asta e doar parerea ta.VF5 e un joc destul de complex, dar cu spectaculozitate fix ZERO.
SC4 e cel mai usor joc 3D, juggle-urile si combo-urile sunt practic banale, iar abuzuri de anumite personaje (Mitsurugi, Kilik, Nightmare) sunt la ordinea zilei."
In al 2-lea rand, jocurile astea nu sunt facute pentru jocul online, ci pentru arcade-uri, chiar un mic lag se simte la un juggle complex, >7 lovituri.Tekken-ul a fost complex de la bun inceput, nu aveau ce mare scofala sa schimbe, pana si SF4 se aseamana teribil cu SF2.In fara de grafica, animatie si sunet, e identic.La urma urmei asta inseamna un joc de cafteala, tu probabil confunzi fighting-urile cu RPG-urile sau FPS-urile, care necesita mereu ceva inovator.
VF5 e un joc complex si bun, dar foarte plictisitor.

Cat despre seria MK, Midway-ul nu avea pur si simplu ce sa scoata.Nu are istoria SF-ului sau KOF-ului in competitii, seria MK nu a fost niciodata una de nivel inalt ca sa se joace in vreun turneu serios, ea a fost doar pentru fun cu prietenii.Daca cineva a fost pasionat incat sa rupa MK-ul in doua (gen Catallin ), foarte frumos, dar nu l-am considerat niciodata un fighting de top.