Quote Originally Posted by momi View Post
salutare...am si eu o problema ...am folosit cu succes pina acum ics...dar cind am vrut sa ma conectez pentru update ul la consola nu am mai putut....mtu failed...ceva sugestii....?
(am refacut ics...am bagat ip, dns manual..auto...am restartat computerul...consola si nimic...)
de mentionat ca pina acum foloseam dns introdus manual in consola(cele oferite de rds) dar acum imi da failed si nu trece testul decit daca dau pe auto, insa nu trece de mtu .....

....din pacate revin cu aceeasi problema ...chiar si dupa ce am incercat tcpoptimizer( thanks Q)...partea ciudata (cel putin pentru mine)...este ca se conecteaza la live fara probleme doar atunci cind la conexiunea de internet apare un triunghi galben cu semnul exclamarii(limited or no conectivity) si totul este perfect(download si multiplayer pe live) pina in momentul cind conexiunea "teoretic isi revine" si semnul galben de limited or no conectivity dispare ...consola se deconecteaza si la efectuarea testelor ...bineinteles mtu failed...

am cautat si pe google o zi intreaga o solutie si nu inteleg unde este problema...nu sunt un "profesor "in calculatoare si nu inteleg de ce uneori functioneaza si alteori nu....

poate reuseste cineva mai luminat decit mine sa imi explice ce ar trebui sa fac....