Pai tocmai man... vezi, ca tot spui ca muncesti si tu. Nu stiu ce lucrezi, dar sa zicem ca faci... muzica. Bun, muncesti 2-3 ani sa faci albumul perfect... muzica vietii tale nah. Si te chinui inca vre-un an sa gasesti sponsor, inca nu stiu cat sa gasesti casa de discuri, amanetezi apartamentul sa-ti platesti instrumente, formatie, etc... Si mai ai 3 saptamani pana la lansare. Esti prins de toate cele, si intri pe forum sa te mai relaxezi si tu. Intri si vezi mare "Ce album de 2 lei a scos asta !!!111 L-am downloadat aseara (mai erau vre-o 10.000 de insi la peering). Nu merita, waste of time".

Ce-ai spune ? Pe unde ai scoate maneca ? Ai accepta explicatii de genul "Pai ti-as fi cumparat albumul daca mi-ar fi placut". Sau explicatii de genul "Nu dau eu bani pe muzica" ? Sau mai rau, ce explicatii ai da casei de discuri (sau ce explicatii ar putea da ei ?). Si cel mai rau, cum o sa faci tu cu banca...

Suna pesimist... but it's the simple truth. Pune-te si in pielea celor care au muncit la nenorocitul ala de joc, asa cum si tu ai munca ta, si eu a mea... etc. Sper ca s-a inteles ideea. Sunt prea catranit acusica