Quote Originally Posted by pheidippides View Post
khan, esti un roman cu o bruma de istetime care vine cu resorturi psihologice facile pentru a nu recunoaste ca a fost deplasat cu anumite etichete, drept pentru care apelez si eu la ele. daca poti aprehenda ce am scris eu mai sus, ca raspuns la postul lui monky, o sa vezi ca sunt, im mare parte, de acord cu el, si, implicit, cu tine.
daca, in schimb, te frustreaza ca unii, care fac lucruri ce pericliteaza eventuala aparitie a unor jocuri pentru pc sau console, isi dau cu parerea, in regula. si pe mine ma frustreaza ca, desi muncesc mai mult decat un om care face aceeasi treaba ca si mine, dar afara, castig mult mai putin decat el.
de tratat, ma tratez, chiar si in ceea ce priveste mentalitatea. multam de grija. as prefera sa nu transformam o discutie potential interesanta intr-un razbel al impunsaturilor. desi, daca vrei, particip cu placere.

uite ca emag a putut vinde mass effect si cod4 cu doar 22 de ron!!!!
cum poti sa spui asta si sa crezi in ea ca si cum ar fi rezolvarea unei probleme. Aici mi-ai parut absurd.

Daca tie ti s-a parut ca ti-am catalogat tot post-ul absurd atunci poate e si vina mea ca n-am citat fragmentul, insa tare usor ai mai sarit la gatul meu (sau ai atentat la forma mea telurica) ca vad ca-ti place sa o arzi viziunistic.