Quote Originally Posted by istrategie View Post
Oricum moderatorii sunt in fruntea listei. Cel putin tu si cu Bobby. Ceilalti useri cum pot concura cu voi? Nu avem nici o sansa.
Poate nu stiai, dar moderatorii nu vor putea "cumpara" premiile, ci doar simbolurile respective (icons). Sistemul e gandit pentru ca userii sa beneficieze, si nu sa ne dam noi singuri premiile.

Intr-adevar, momentan e un pic debusolant sa vezi 2-3 useri care au puncte cat restul, dar cum spuneam, se va redresa in momentul in care shop-ul va fi gata. Si nu, nici nu vreau sa exclud pe nimeni din lista (nici macar pe mine) pentru ca la urma urmei, e un mod bun de a vedea daca e bine ce faci, daca e un progres in activitatea ta, daca faci bine ce faci, etc...

Cat despre Bobby, sau orice alt editor... legat de faptul ca posteaza prea mult. Va spun sincer, ca niciodata nu e prea mult. Oricat de mult ar incerca un singur user, nu va acoperi niciodata mai mult de 30% din news-uri. Iar atunci cand o va face, nu va putea deschide discutii, mentine o atentie sporita asupra vechilor news-uri, etc. Eu consider ca e mai putin importanta o stire cat interesul acordat continutului stirii. Degeaba sunt 100 de stiri cu 2-3 reads. Prefer 2-3 stiri serioase cu sute de reads si replies.

In plus, nu inteleg de ce nu apare mai des originalitatea. De ce nu scrieti articole, ce nu trebuie sa aiba neaparat legatura cu news-urile. Un articol despre ce inseamna sa fii consolist, un articol cu istoria consolelor, un articol despre jocurile favorite, despre jocurile retro, despre intamplari si evenimente la care ati luat parte (si care sa fie console related)... Toate acestea nu au nici-o legatura cu "gathering news" si pot spune ca sunt sarea si piperul. Just give it a try, and you'll see...

Eu cu parere de rau va spun ca am din ce in ce mai putin timp liber... lucrez si la cate 3-4 chestii odata pt. site... mai am si daily job care ma omoara lately. Dar sper sa scap in curand de nebunie si sa ma intorc in forta sa-l detronez pe Bobby & Co.

Bafta la scris !