Quote Originally Posted by chynagods View Post
Deci,sa intelegem Khan,din afirmatia ta ,ca toti cei care vand sub preturile tale sunt catalogati "cu've" ?
La naiba cu cei care cumpara,sa fie monopol si sa cumpere numai la preturi mari,eventual de la tine.Chiar daca nu-ti convine,te rugam sa-ti ti frustrarile pentru tine si sa lasi oamenii sa cumpere de unde doresc,la ce preturi doresc
Te credeam de treaba,dar se pare ca m-am inselat.


zavvi.com - PS3 Offers
Oricum, imi place ca toti cei care ma critica si se considera oameni de treaba uita sa spuna cat de "seriosi" sunt. Se anunta ca vor cumpara de la mine, si in momentul in care vad la altii mai ieftin le moare pisica, trebuie sa plece la munte sau strang bani sa aiba de sicriu. Va doare sa tastati care va sunt adevaratele intentii?

Problema cu acele "curve" e alta decat cum o interpretezi tu. Pentru ca nu ma refer la cei care dau cu 100 RON un joc atunci cand imi sustin afirmatia (pentru ca am toate motivele sa o fac).

Exista "magazine" daca putem sa le spunem asa in Bucuresti care cumpara la 50-60 RON jocul de PS3. Diversi useri pe forum care au rating-uri marete pentru afacerea pe care o fac.
Si aia cumpara la pretul infect dupa care va vand voua la 180. Ca nu prea sunt useri care sa fi "prins" asemenea oferte pentru ca bisnitarii au banu' si cumpara en-gros.

Si acu tot eu sunt ala rau pentru ca dau la 120. Ai o logica de fier.

Tot din cauza "curvelor" care vindeau la preturi infirme s-a alertat conducerea ca aceste jocuri SE DAU PE NIMIC pe forumuri, ceea ce strica imaginea firmei si nu se vor mai da pe viitor jocuri catre ei?

Acu e mai bine?


Si inca una calda: daca un user normal si-a cumparat un joc din magazin si acum vrea sa-l vanda ca s-a plictisit de el ce o sa faca? O sa scada pretul la mai mult de jumate pentru ca exista niste copii plictisiti care vand ca au nevoie de whisky (s-au dat 6 jocuri pe 3 sticle de J&B de exemplu)?
Ce impresie o sa aiba el despre acesti supremi "vanzatori"?

Data viitoare cand folosesti apelativul de "frustrat" sper sa-ti aprofundezi teoriile. Ca in ochii mei esti la fel ca astia de 15 ani de pe aici care se plang ca le-am furat jucaria cand le spun ca sunt imbecili.