Subscriu la cele spuse de CrysMM. Sincer, cand a trebuit sa ma hotarasc ce consola sa ii iau piciului meu (adica in urma cu vreo 3 luni) nu stiam aproape nimic despre wii. Despre Play Station stiam de mult, poate pentru ca cei de la Sony au pastrat acelasi nume al consolei de 15 ani. Despre XBox iarasi stiam, ca au cam mediatizat-o MS, chiar daca nu la noi. Despre Nintendo stiam tot de muuult, dar despre Wii am inceput sa aflu mai multe dupa reclama aia.... la clicknet. Si eu cred ca aici pacatuiesc(sau nu) cei de la Nintendo. In afara reclamei indirecte, gen clicknet sau, mai nou, debo.ro - si aia platita de altii - nu am vazut nicio investitie in publicitate, in Romania, la Nintendo sau Wii. Avand in vedere ca totusi se vinde consola, poate sunt multumiti.
Pe mine personal m-a convins genul de controler(e) si nashu-mio, care a fost la CeBit in 2005 (parca) si mi-a spus ca era o adevarata nebunie la standul Nintendo, care prezentau pentru prima data Wii-ul. Si poate si fragilitatea xbox-ului. ps3-ul mi s-a parut prea scump, inca nu are rost sa dau bani prea multi pe blue ray, iar grafica de la pc imi ajunge.
Si de curand mi-am mai convins niste prieteni sa isi cumpere.
p.s. Rog pe cei de la Nintendo sa ma contantecteze pe mail pentru a le furniza datele contului in care doresc sa imi plateasca serviciile de publicitate.