Quote Originally Posted by cristi-dinu View Post
Mestere vezi ca nu se leaga ce spui tu. Daca noi suntem cu 20 de ani in urma si PSD-ul a fost la putere 15 ani diferenta de 5 ani unde este? Cumva la Basescu ???
nu man pur si simplu in vremea psd-ului am regresat de la nivelul la care ne-a lasat ceausescu la nivelul anului 1985
nu cred ca are rost sa detaliem cu cat suntem in urma celor trei tari pe care le-am mentionat (mai sunt si altele in afara celor trei) dar daca cineva e curios poate sa 'use google' si sa vada cativa indicatori economici si de infrastuctura: de exemplu pib-ul, salariu mediu, km de autostrada, numar de locuitori arondati la un medic, etcccccccccc. eventual se poate studia la nivelul anului 2004 comparat cu anul 2009 si la nivelul anului 2004 comparat cu fostele tari comuniste. e drept, la ei s-a desconspirat securitatea in 1990, la noi putin mai tarziu. aici ai dreptate cu aia 15 ani

---------- Post added 29-11-2009 at 10:00 AM ----------

dear octav11, unii dintre cei mentionati de tine au fost TRIMISI IN JUDECATA in mandatul lui basescu pentru mici gainarii (ca in cazul lui ritzi cateva sute de mii de euro)! pai ia sa ne aminttim noi cine a fost trimis in judecata pana in 2004 dintre puliticienii romani sau dintre asa-zisii oameni de afaceri? bai sa fiu al naibii o sa incep sa iau lecitina ca nu imi amintesc de nici unul. ptiu, astia ne acuzau degeaba ca suntem cea mai corupta tara din europa deci?
cat despre johanis premier nu am nimic cu omul dar intre el si negoita nu cred ca e o mare diferenta. am fost de 2 ori in ultimii trei ani in sibiu, trec aproape zilnic prin sectorul trei, nu vad de unde pana unde e johanis asta mare personalitate? e vreun tiriac si nu stiam eu? sau de ce nu se compara el cu negoita?