Eu am reusit cu brio sa montez o protectie de ecran avand experienta de la echipamentul meu foto ( un pic de rabdare si 2 minute din timpul tau ) .Iti zic sigur , in conditiile in care te joci pe fuga zi de zi pe unde apuci ( pauza de masa de la servici , transport in comun , etc ) orice protectie suplimentara este binevenita . Starea ecranului mai conteaza si la revanzare , la fel ca ambalajul ( citez din experienta ) iar atunci nimic mai usor sa dai protectia jos si faci un ban in plus prezzentand un ecran perfect fata de unul care nu vede rostul unei protectii suplimentare . nu ?
Altfel daca il tii in casa legat la tv prin cablul de care spuneai si cu castile in urechi , protectia de ecran este absolut inutila . La fel de inutila ca ideea unui PSP tinut in numai in casa , isi pierde total semificatia . Mai bine un PS2 model 2008 ( cam cu 200 de lei mai ieftin ) care are o grafica mult mai buna pe TV . Dar deja discutam discutii ...
Era sa uit , o carpa din microfibra de calitate ar cam fi si ea necesara din cand in cand pentru curatare insa una buna nu gasesti decat la magazinele dedicate fotografiei .
Bafta .