Back ! tiberiu_sim, nu ma supar... doar ca nu inteleg care cauza o sustin ? Nu a dat buget, sau ce doreste sa-si ia... nu am recomandat nimic. Doar i-am dat un link la ce am luat eu cu posibilitati destul de ok pt. overclock. Prea expensive, dar nu trebuie sa mearga pe aceeasi configuratie. Cat despre E7300, fara suparare... dar sub E8400 vei ingenunchea in multe jocuri. Acum depinde daca vrei AA mare sau daca ramai doar in 720p. Dar ce te faci daca omul are rezolutie nativa de 1920 x 1200 ? Cu E7300 n-o sa joace mai nimic fluent.

Eu oricum am zero jocuri pe PC... deci ii recomand decat sa bage bani in calculator pt. jocuri sa stea linistit pe consola (mai ales ca are si acces - presupun - la jocuri cu preturi super).

Revenind insa la problema... ti-as recomanda totusi sa apelezi la cineva cu o configuratie asemanatoare. Sa testezi la el CPU, memorii, placa video, sursa... Daca sunt ok, atunci doar iti cumperi o placa de baza si ai rezolvat problema cu efort financiar "minim". Parerea mea