Uite cum ar fi trebuit sa "sune" ce ai zis tu mai sus:

" Salut. Mi-am adus aminte recent, de un joc de ness, dar nu stiu cum se cheama. Asa ca o sa incep sa il descriu:
La inceput venea un avion sau elicopter si sareai cu parasuta. Cand ajungeai jos aveai doar un cutit si pe parcursul stagiului mai gaseai: pistol, agheu (desi cuvantul asta are alt inteles, google it), grenade, etc si imi aduc aminte bine ca, cand veneau soldatii, ultimu dintre ei era un (karatist)(poate vroiai sa pui "ghilimele" nu paranteze), asa-i ziceam, deoarece sarea in unghiu mortii si te mierlea; trebuia sa sari si tu sa-i dai cu cutitu. Il tin minte pe asta, pentru ca ma facea de fiecare data cand venea, doar la primu stagiu nu trebuia sa sari. Mai tin minte ca, la nu stiu ce stagiu, boss-ul (boss-ii) era (u) niste caini si mai venea si un karatist dupa fiecare wave...Doar atat imi amintesc. Aaaa si sa nu uit. Caracteru era imbracat in politist sau ceva de genu si mergea si in 2. Poate cineva sa-mi spuna cum se numeste jocu?
Multumesc. "

si:

" Maestre, daca ma poti ajuta in legatura cu ce-am zis mai sus, ajuta-ma, dar nu te baga in seama aiurea! (sunt in vacanta) "