Ar fi excelent daca s-ar putea juca jocuri cu mouse/tastatura.. insa eu personal nu am dat de vreunul care sa te lase sa faci asa ceva.

Revenind on-topic, depinde foarte mult si de ce setup ai. Eu imi scot fiecare consola printr-unul din monitoare si audio-urile prin computer, ceea ce face o tastatura/mouse prin zona sa fie ceva perfect normal. Daca vrei sa stai pe canapea, e un pic mai complicata treaba: ori iti iei prelungitor, ori un wireless eftin care sa mearga cu asta. Acum am vazut cit e DiNovo Mini ala .. ffs..

LE: Am recomandat tastatura USB pentru ca exista modele care vin cu inca un port USB incorporat ceea ce face atasarea unui mouse foarte usoara. Iar daca sistemul permite, de ce sa nu folosim? Acum, putem sa ne ducem in partea cealalta si sa remarcam inabilitatea PS3-ului de a comunica eficient in spatele jocului, si anume faptul ca trebuie sa intri mereu in meniu ca sa vorbesti cu cineva, sau ca nu are rost sa iti iei headset sa vorbesti cu oamenii cu care faci coop daca jocul nu te lasa (lucruri pe care XBOX-ul le are). Astfel, daca joci ceva gen Demon's souls in care nu ai pauza si trebuie sa scrii cuiva un mesaj, nu te apuci sa scrii cu 2 degete mari pe o tastatura puchinoasa, sau sa te aberezi cu un virtual keboard, pentru ca mori si iti pierzi munca. Daca ai o tastatura dai enter , scrii repede ce ai de scris, si esti inapoi in joc in 5 secunde.