Quote Originally Posted by maweryck View Post
Acum m-am uitat si eu pe Amazon.co.uk sa vad daca trimit in Romania .Acum 1-2 ani stiu ca nu puteai lua de pe Amazon daca erai din Romania , decat poate cu ajutorul persoanelor gen Robert Dinu .
Sunt si eu curios merita sa iei de pe amazon ? Cam care sunt preturile si ofertele? pt ca la transport vad ca e destul de scump .
unele produse merita..unele nu [datorita pretului in plus al transportului]
daca te vei uita la linkul cu xbox360 bundle de amazon.co.uk...vei trage o concluzie ff ok..cu un transport premium
de ex poti cumpara o consola xbox360 arcade cu vroe 2 jocuri si inca un joystick...cu aprox 750 de lei ..transport inclus premium [cand la noi in magazin nu gasesti sub 900 de lei si nici nu vine cu borderlands..inca un joystick..si altele]
in cele din urma eu am ales un elite ..hdd de 120...borderlands, fifa 2010, pure,batman lego, al doilea joustick ..transport premium....totul cu aprox 1070 de ron [ la fel un elite la noi..cu un joystick si un singur joc e vreo 1200 de ron]
vreo 100 de ron din preturile de mai sus e transportul..deci da se merita..dar in functie si de ce vrei sa cumperi
urmaresc site-urile de cumparaturi din afara ff mult si profit de ofertele lor...[ebay/amazon/shopto/thehut/play-asia]
Quote Originally Posted by muggs
Pe langa transportul scump adauga si tva-ul care se pune in plus fata de ce e afisat pe site si rezulta ca nu merita sub nici o forma...
in primul rand vb prostii
e vb de amazon.co.uk..deci cumparaturi din UK...uniune...nu mai platesti nici un TVA si nimic
daca nu stii..abtinete
iar daca le cumperi din afara uniunii europene [de ex ebay.com si iti vine din hong kong]il poti ruga pe ala sa puna pe colet o valoare ff mica a produsului sa platesti putin sau daca e trecut GIFT nu mai platesti nimic