Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
@Khan si daca se pirateaza sunt sanse sa creasca si numarul de vanzari ale jocului? tu ce ai prefera daca ai fi in locul producatorilor publisherilor, sa vinzi 10 milioane de jocuri si sa fie piratate 5 sau sa vinzi 10 milioane si sa fie piratate 0? uite ce am inteles eu din ce ai zis tu. daca eu piratez spre ex MW2, pentru Activison nu e o pierdere, e un potential profit ? si daca NU ar exista pirateria, cei 5 milioane de oamenic care ar vrea sa jaoce MW2 vor fi nevoiti sa cumpere jocul si daca doar unul dintre cei 5 milioane vor avea posibilitatea sa-l cumpere, Activison va iesi in castig.

nu sunt de acord cu ce ai zis tu si stiu ca vom intra intr-o polemica, doar pin simplu fapt ca nu impartasesc aceasi opinie ca a ta.
in primele zile de la aparitie cod ,din ce am citit pe siteuri , mergea pirat pe steam,iar dupa au scos un patch ca sa nu mai mearga.Te asigur ca cel putin 30% care au cumparat jocul au jucat intai varianta pirat ,probabil aceasta i-a convins.
nu uita ca mai sunt si alte motive pt care jocul nu s-a vandut asa bine,vezi modernwarfail.com ,****iw.net,a contat destul de mult si scoaterea dedicated servers,deci si-au facut-o si cu mana lor,nu le plang de mila