Quote Originally Posted by !nsomn!A View Post
"Pt birou exista Open Office"
Sa inteleg ca tu nu folosesti Microsoft Office ca nu ai licenta sau nu vrei sa-l "tragi" dupa torrenti dar in schimb te multumesti cu suita open office ca e gratuita iar moralul tau de gamer corect nu-ti da voie.
Am trecut zilele trecute pe la Altex si m-am uitat putin si la joculete
Foarte tare ... aveau GTA4 cu 300Ron. Daca tu te simti mai bine ca il cumperi original (sau de la webpredator) ... eu ma simt mai bine ca il cumpar cu 8 ron.
Nu judec pe cei care chiar dau banii astia si isi cumpara de la Altex etc jocuri dar nu inteleg de ce se supara pe cei cu verbatimurile ca aia nu sunt gameri sau etc etc.
Sunt o gramada de copii in tara asta carora parintii nu au bani sa le cumpere originale .... dar na gamingul e un sport pe care nu toti si-l permit nu?
PS: Sa nu credeti ca sunt anti-originale Am platit si eu 250ron pe un joc de ps3, joc wow de 3 ani pe originale, am laptop cu licenta
Nu am nevoie de Office mai mult decat de functiile elementare ale unui astfel de tip de program. Nu folosesc MS Office pentru ca e un 'resource hog' care se 'alimenteaza' an de an cu upgrade-uri mai pompoase care nu fac decat sa starneasca nervi, incompatibilitati si confuzie. Nu tine de moralitate si nici de piraterie.

La fel si cu sumo.fi Nu contest valoarea photoshop-ului dar nu-mi instalez un ditai programul pentru a modifica 2-3 poze, mai ales ca NU fac bani din asta.

Cat despre pretul de 300 RON, ce sa-ti fac.. te-ai aruncat in magazin. Toti vad preturile din vitrina al jocurilor si atunci pun mult mai usor mana pe teancul de Verbatimuri de la 3m mai incolo.

Iata ce jocuri cumpar eu de 300 RON luna asta:

TheHut.com: Bionic Commando Xbox 360

TheHut.com: Risen Xbox 360

TheHut.com: Batman: Arkham Asylum Xbox 360

TheHut.com: Eat Lead Xbox 360

TheHut.com: Star Ocean - The Last Hope Xbox 360

Destule jocuri, nu?

Totul tine de faptul ca, la lansare as fi dat tot 300 RON pe unul, dar oricum nu as fi putut sa le joc pe toate odata deci de ce sa ma incapatanez sa le cumpar pe toate cand apar?
Inca am jocuri din 2006 care nu le-am jucat si ma asteapta sigilate pe rafturi, deci.. de ce sa pierd timpul irosind cate 8 RON pentru fiecare joc prost cand pot sa joc doar jocuri bune, pe rand, originale?