Da, folosesc Windowsurile cu licenta, mai exact XP Home Edition, XP Professional, Vista Home Premium si Seven Home Premium. Toate sunt updatate la zi si merg perfect. Filmele bune sunt la cinema, mai ales ca nu stau sa fac maraton de filme, vad unul pe saptama, daca vine ceva nou si bun la cinema.
Ca sa editez pozele din vacanta nu am nevoie de Photoshop, folosesc Picassa 3 sau GIMP, pentru mine ca incepator (si neinteresat) in domeniu mi se par foarte bune.

Office il am cu licenta pentru ca eu folosesc templateurile stiintifice de raporturi, asezari in pagina, fac corecturi si mai ales imi este foarte usor sa fac cuprinsuri, insertii de citate (la mine totul trebuie standard, nu am voie cu improvizatii). Apropo am cumparat 3 licente cu 100 si ceva de euro, vine undeva pe la 170 RON licenta.

Eu imi cumpar jocurile SH sau de la magazine de genul GameStop din Suedia (le cumpar personal cand ma duc acolo) si am parte de preturi foarte bune : Bioshock 10 euro, COD MW 20 de euro si cam tot ce vrei la preturi bune (cu exceptia celor noi lansate care au pretul intre 50 si 60 de euro). Ocupatia mea nu este gamingul, este un hobby si o relaxare, un joc il termin in 2 saptamani, 3, iar apoi ma joc la multiplayer, ca acolo este tot farmecul.