Amice SYZYGY, imi vine acum o replica de la Caragiale, dar ma abtin, cum zici tu acolo...Tu chiar crezi ca exista un loc pe lumea asta unde ai tot ce vrei? Nu stiu cati ani ai, dar te asigur, dupa ce o sa treci macar de 24 ani o sa intelegi lumea in care traiesti mai bine. Iti cumperi ce iti permiti, iar restul reprezinta motivul pentru care te dai jos dimineata. In tara asta poti sa faci cat te duce mintea, la fel ca in orice alta tara, limita o reprezinta capacitatea. Da este adevarat, exista multi oameni saraci material dar si foarte multi saraci cu duhul, insa generatia asta tanara trebuie sa inteleaga mai bine lumea in care se invarte. Dupa ideea mea un pustan trebuie sa isi ia un job part time daca este asa mare hobbist cu jocurile, daca trebuie (ca asta e pasiunea lui) sa aiba luna de luna toate aparitiile, atunci trebuie sa faca un efort suplimentar.
Eu nu caracterizez un om pentru ca nu intereseaza sa fac asta, eu caracterizez o tipologie de individ, in care poti sa te incadrezi sau nu. Tu crezi ca exista ceva pe lumea asta pe gratis? Te inseli. Vrei ceva? esti fan, ai hobby, iubesti ceva? Atunci pune mana pe munca si cumpara-l! Restul sunt gemetele neputintiei.

Toata lumea isi doreste mai mult, asta este esenta evolutiei, poate unuia i se pare un mare vis ce am eu, dar eu la randul meu ce vad la altul mi se pare un vis si ma scol dimineata ca sa fac cel vis realizabil. Da, sunt egosit pana in maduva oaselor, tot ce fac o fac pentru mine, chiar si cercetarea care o fac pentru "binele" comunitatii o fac tot pentru ego-ul meu.

@HYP, sunt platiti cu cel putin 500 de euro, dar nu cred ca vrei sa sti restul preturilor pe acolo. Nu iti convine emigrezi unde ti se pare bine, pana acum, in nevoile omului, in piramida, nu sunt incadrate jocurile.