Pentru cei care poate au intampinat o problema asemanatoare cu a mea, pana la urma solutia a fost achizitionarea unui nou cablu de alimentare + alimentator. A picat mai demult de pe birou si se pare ca a avut de suferit mufa din cate mi-au spus cei care l-au reparat. A fost putin damaged si in interior dar nimic serios. Pana la urma un acumulator nou si merge perfect.
I-am curatat de asemenea si ventilatorul si nu se mai incalzeste asa tare. Am comandat totusi un cooling pad sa fie.

Mai am inca o intrebare poate stie cineva mai bine ca mine. Momentan nu imi permit achizitionarea unui laptop nou dar as vrea sa mai fac un upgrade la rami. Aveam initial 2 placute de 256 si am schimbat una din ele cu un 512. Vreau acum sa o schimb pe cealalta cu una cat mai mare. Care e valoarea maxima pentru o placuta ram pentru un laptop: 1GB,2GB? La pret stiu ca 512 am luat cu 70ron acu 2 ani ma gandesc ca as putea lua 1GB cu aceeasi suma acum. Daca ma puteti indruma spre un magazin virtual care ofera asa ceva raman recunoscator. Eu am tot cautat dar nu am gasit nimic. (Mentionez ca laptopul meu e un Acer Aspire 3000Series).

Cheers,
Paul.