Quote Originally Posted by maniac360 View Post
Paulone eu ti-am scris o chestie, tu ai inteles altceva. Am incercat sa-ti explic in limita cunostintelor mele diferentele si asemanarile tehnice legate de subiectul in cauza. Dupa tonul in care imi raspunzi imi dau seama ca discutia aceasta nu va duce nicaieri. Pacat, am sperat la o conversatie mai inteligenta (schimb de pareri, informatii, etc) legata de HiFi.

Legat de review-ul respectiv, din nou nu ai inteles nimic si scopul pentru care l-am evidentiat era altul (citeste post-ul anterior). Esti cumva un copil de 10 ani sa-mi zici ca "ala" e mai "tare" ca "ala" pentru ca asa a zis "ala"? Poti verifica si pe ecoustics si pe avs verdicitatea afirmatiilor mele referitor la audio jittering, daca nu consideri sursa buna. Data fiind natura ps3-ului e oricum destul de greu sa-l clasifici ca fiind un aparat HiFi, eventual un "entry level".

Si apropo, Logitech z5500 sunt (din nou, in limita cunostintelor mele) probabil cele mai bune boxe pentru un surround decent la un pret mic si le recomand oricui in cautare de asa ceva. Eu personal le-am ascultat cateva zile si am ramas surprins de raportul extraordinar pret/preformanta/acustica. Sa le numesti plasticul de la Logitech numai pentru ca nu se ridica la standardele ridicate ale unui meloman pretentios este prostie ignoranta curata. E ca si cum ai compara Sony Bravia cu televizorul alb/negru Diamant.
Pai prima ta afirmatie fara sa deschida nimeni subiectul a fost, citez din primul tau post "(exceptie face ps3 slim care e mult inferior (???)modelului initial la capitolul CD/DVD playback)" , ei bine iarta-ma dar n-am mai auzit si n-am citit in niciun review o asemenea ineptie. Am citit si eu acel review recomandat de tine si acolo spuneau (in mod subiectiv bineanteles)printre altele ca versiunea PS3 slim a avut la masuratori un jitter mai exagerat decat varianta PS3 FAT, dar ca pusa consola(slim) pe un receiver Onkyo TX-NR906 acest lucru aproape a disparut. Repet, nu trebuie sa fiii un audiofil inrait/maniac sa dai mii de euro pe un receiver dar nici sa cazi in extrema cealalta sa spui ca Logitech Z5500 este o alegere buna, iarta-ma....Logitech face periferice de PC(si le face binisor nu zic nu) nu boxe in adevaratul sens al cuvantului, cine crede ca intr-o cutie de plastic sunetul se aude asa cum a intentionat inginerul de sunet care face un film se inseala amarnic.
Am citit zeci de review-uri din lumea blu-ray si peste 80% din ele sustin ca PS3 este un player blu-ray realizat excelent pentru categoria lui de pret, comparabil cu playere blu-ray la 5-600 euroPropun PACE!!!