Istoria mea de gamer a inceput in 96.Nu-i asa bogata dar merge.Totul a inceput cu un asa numit joc de televizor.Parca -mi mai aduc aminte de primul meu joc...unul in care trebuia sa vanezi gaste.Al doilea mi-a fost robocop...in fine.Dupa ani si ani de jucat pe aceasta minunatie,cam in 2000 m-am reprofilat pe ps1(consola nu era a mea,dar era o sala in jur la care stateam ore in sir la ea).Primul meu joc fusese Spiderman 1 si al doilea Sonic.In fine.vremurile au trecut,iar in 2003 am dat de pc( care din nou nu era al meu,ma duceam la o sala de calculatoare la care imi petreceam cate 3 ore pe zi).La acea vreme aveam vreo 10 ani.Ehee,timpul e ireversibil,iar in 2006 am primit primul meu pc(la acea vreme era unul performant).L-am foit de l-a luat dracii.Dar cum vremea a trecut,in 2007 mi-am cumparat un ps2,pe care l-am modat(seria svr,gta si god of war mi-au furat orele de somn).Astazi am vreo 500 de jocuri neoriginale.In 2008 am probat si consola xbox(prima)m-am jucat un timp pe ea,dar mi-a lasat un gust amar(nu-i ca ps2-e muult mai slabut).
Acum in 2010,cand am 15 ani,mi-am pus in cap sa-mi iau un Xbox360 elite cu frica de a avea rror.

---------- Post added 15-01-2010 at 07:05 PM ----------

Quote Originally Posted by Dunno View Post
Sper sa nu fie vreo problema daca imi relatez si eu scurta(dar foarte scurta) mea activitate in domeniul "consolelor".
Nu mai stiu in ce an si ce varsta aveam cand s-au intamplat toate astea dar eram mic,chiar foarte.In orice caz, inainte de 99(adica, pe la 5 ani).
Era o zi frumoasa de primavara iar eu si tata mergeam prin piata. La un moment dat, se opreste la o taraba si ea o cutie de plastic si doua cutiute galbene. Nu stiam ce se petrece, pana atunci televizorul mi se parea apogeul tehnologiei.
Ajung acasa, tata baga "cutia de plastic" in priza, insereaza o cutie galbena si ea si...WOW! Pe televizor apere un text pixelat cu "Batman".Eram uluit, apoi tata mi-a dat in mana gapedaul si mi-a zis cum se foloseste. Au urmat vremuri foarte dragi pentru mine, ma jucam cu tata(hehe, ce vremuri ma jucam cu tata) Batman,Mario,Un joc de fotbal si...intr-o alta zi tata mi-a cumparat un pistol.Credeam ca e de jucarie, nu stiam ce a fac cu el pana gand mi-a zis sa tintesc spre televizot si sa omor ratze.Nu stiam ce sa mai zic, trageam cu pistolul in televizor,omoram rate, era paradisul pentru mine.
Pana cand, intr-o zi senina s-a ars "cutia de plastic".Nefiiind cel mai bogat copil, nu am mai primit inca un joc pe televizor. Apoi mi-am luat un PC si au inceput nervii,banii atuncati airea,jocuri in prostie si p0rn.
Debia astept sa imi cumpar de craciun un Xbox360.
Relatare emotionanta.Nush cati din tati mai au timp si pentru copii lor.(daca n-or fi someri sau altceva)