Am pe aria de servicii un anunt despre modarea soft a consolelor xbox classic.
Prima data am primit warn pt piraterie deoarece am scris la beneficiile modarii "1. Veti putea rula jocuri back-up.", ceea ce mi se pare corect pt ca nu am formulat bine. Am schimbat pe urma formularea si am scris "1. Veti putea rula jocuri back-up facute dupa discuri originale, pe care din punct de vedere juridic trebuie sa le detineti pt a fi in legalitate." care nu vad ce legatura mai are cu pirateria.

Totul a fost ok cateva zile pana cand descopar ca thread-ul a fost sters cu totul. Neprimind nici un mesaj care sa explice gestul, am zis ca a fost o greseala si am facut unul nou.

In acesta pe langa faptul ca am luat din nou warn pt piraterie pt punctul "1. Veti putea rula jocuri back-up facute dupa discuri originale, pe care din punct de vedere juridic trebuie sa le detineti pt a fi in legalitate.", am mai luat warn si mi-au fost sterse paragraful "5. Veti putea instala pe hard diverse emulatoare [de NES (Nintendo Entertainment System), SNES (Super Nintendo Entertainment System), Sega Master Sistem, Sega Mega Drive (Sega Genesis), Sega Mega CD, 32X, Sega Game Gear, Nintendo 64, Gameboy, Gameboy Color, Gameboy Advance, Playstation 1, etc.) sau aplicatii diverse aplicatii dintre care cea mai importanta este XBMC." de la lista de beneficii si paragraful "a) emulator de NES (Nintendo Entertainment System), SNES (Super Nintendo Entertainment System), Sega Master Sistem, Sega Mega Drive (Sega Genesis), Sega Mega CD, 32X, Sega Game Gear, Nintendo 64, Gameboy, Gameboy Color, Gameboy Advance, Playstation 1, etc ; mai pot instala si alte emulatoare la cererea clientului" de la preturi.

As dori sa stiu parerea moderatorilor vizavi de ce am gresit, pt ca din cate stiu eu emulatoarele sunt legale, iar back-urile sunt la fel legale dc detii si jocul original.

Astept un raspuns.