Bobby, avand in vedere ce succes are iPhone in lumea gamingului (multi prefera iPhone decat PSP), un procesor mai rapid nu poate aduce decat avantaje (sa speram ca nu va creste si consumul). Gandeste-te ca deja se ruleaza engine de UT pe iPhone. De ce n-ai juca un "Gears of War" pe iPhone daca ai putea ? Si asta pt. doar 3-4 USD ? Totodata, sunt aproape sigur ca si viteza e unul din motivele pentru care nu exista Flash pe iPhone. Daca acum Safari pe iPhone este inca unul din cele mai rapide browsere, cu Java si Flash inside ar deveni clar unul din cele mai lente...

kane86: ai grija cu Rock... este mai rapid, are functii destepte, dar si cand va instala ceva aiurea, bye bye phone (restore la tot). Am patit-o deja de 2-3 ori, si am renuntat. Cydia pana la capat. Slow but sure !

P.S. Eu unul nu sunt asa convins ca vor scoate un telefon complet diferit. E totusi prea mare gama de produse compatibile iPhone... dar cine stie, poate schimband totul vor da mai mult de munca, deci nu e rau nici asa. Cred ca in primul rand vor face schimbari majore la interfata. Sunt singurii care au ramas la stadiul de "icons", pe cand majoritatea au trecut la widgets. Culmea, widget-urile venind din lumea Apple, ei au ramas ultimii care le utilizeaza. Noroc cu aplicatiile homebrew care fac asta pt. ei