Salut adrianowsm. Ti-am atasat eu poza. Ai aici un mic ghid despre cum se procedeaza: http://www.consolegames.ro/forum/f51...iere-pe-forum/

Sa o luam pe rand. Pentru inceput, la ce ai tu acolo nu iti trebuie aditie de CO2. Iti recomand insa sa mai pui plante. Eventual plante mai micute (de fata) pentru a avea loc guppy sa se desfasoare. Daca nu pui plante mai multe, macar pune o pompa de aer sau filtrul sa faca valurele la suprafata pentru oxigenare. Nu de alta, dar nu vad nimic acolo care sa produca oxigenul necesar pt. atatia pesti. Dealtfel, de-asta iti si stau pe la suprafata saracutii.

In al doilea rand, mai du si tu din pestiuci... daca nu ai prieteni la care sa-i dai, du-i la un petshop. Daca imi aduc bine aminte, acvariul tau avea 30L, din care cu stratul de pietris plus cat ocupa acel filtru (presupun ca filtrul este cel din stanga), cred ca mai ramai cu 25L maxim. Ori 25L la vreo 25 de pesti... e extraordinar de putin. Nici tie nu cred ca ti-ar place sa traiesti in toaleta... nu ?

Bafta !