Single post: Vanquish

  1. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Oki, n-am găsit nimic prin DVD-urile mele...foarte aiurea - facem altfel (vă povestesc despre ce era vorba...cu siguranță mai știu și alții). Poate este alt joc ce s-a anulat (am căutat �n lista de jocuri anulate și nu l-am găsit) deci...coincidența e prea mare...vă povestesc scenariul (pe care l-am văzut �n două clipri și gata).

    Țin minte că cele două clipuri (un trailer și un gameplay - tech demo - �n care un băiat povestea despre ce e vorba super detaliat ) le-am văzut imediat după trailerul pentru Tekken 6 (trailerul cu Jin...mă rog).

    Tot așa �n viitor...costum alb...(exact ca cel din Vanquish). Nivelul prezentat era �ntr-un oraș distrus și din cer tot cădeau un fel de nano-roboți-extratereștrii (de diferite mărimi). Ce era ciudat la ei...că după ce-i termina personajul cu arma, eliminau un fel de fantome. Fantomele arătau ca...Mephisto din Devil May Cry 4 (poză) și aveau alte atacuri. Dacă �ntr-un timp destul de scurt, nu erau eliminate, ele se re-�ntorceau �n nano-roboți dar de data asta...aveau alte atacuri (oricum ceva ciudat). Asta a subliniat tipul care se juca...că jocul se schimbă mereu.

    Soldatul...avea o singură armă - super avansată, și arăta...OMG �n tot jocul doar de arma aia ai nevoie (așa a zis tipul care rpezenta jocul). Pe armă se puteau pune tot felul de upgrade-uri (a și arătat c�teva)...upgrade-uri vitale. Deci �n permanență trebuiau schimbate deoarece inamicii acționau complet diferit de fiecare dată. A mai pomenit ceva de polaritate...(parcă arma se făcea neagră...asta nu știu exact).

    ...cam asta era. Gameplay-ul prezentat era de vreo....10-15 minute bune și totul era așa...solid. O atmosferă apăsătoare

    Arma...seamănă cu cea din Vanquish. Chiar asta mi-a atras atenția...arma și costumul de luptă.

    Tipul se juca pe un PS3 (se vedea controller-ul și butoanele din menoul de upgrade) și a specificat la finalul...demonstrației/interviului...că este un joc exclusiv PS3 și că e ceva revoluționar.

    Mor de ciudă că nu-mi amintesc numele jocului...

    Oricum am rămas super impresionat de ce-am văzut/auzit Nu știu dacă faza cu PS3 Exclusive a rămas �n picioare...dar n-am mai auzit absolut nimic despre acel joc/proiect.

    Dacă despre Vanquish e vorba atunci NOTA ZC

    ***later edit***

    Mai țin minte că...și pe Gamespot (demult...) mai era acel tech demo prezentat.

    Am atașat o poză aproximativă cu arma. Arma era albă, cu mici simboluri. Mai multe nu-mi amintesc (au trecu 2-3 ani buni).

    ***later edit 2***

    M-am uitat atent la armă (asta din clip e neagră ) și mi-am adus aminte că și arma la care făceam eu referire avea o sferă (ca cea din cerc) ce-și schimba culoarea �n funcție de inamici (sau tipul de muniție folosită). Neagră (avea mici socuri electrice - ce paralizau - și trăgea spre fantomele alea), roșie (un fel de laser beam - și trăgea spre roboții ăia), verdele nu mai știu ce era...
    Attached Images Attached Images mephisto.jpg top10weapons.jpg paint.jpg