Quote Originally Posted by paulone View Post
Va cer si eu un sfat de achizitie TV LCD, ma bate gandul sa-mi iau un LCD la 107 diag.si am pus ochii pe 2 modele de la Philips 42PFL8404 sau 42PFL9664, "mi-a luat ochii" ca sa zic asa, faptul ca ambele au internet pe TV cat si faptul ca pot face streaming de pe PC(ca si PS3)si citire de pe orice hard sau memorie USB, acuma nu stiu daca merita Philips ca imagine, fata de principalii competitori Sony, Samsung, LG, voi ce ma sfatuiti? Catre ce model ati opta intr-un buget de 4-5 mii lei? As dori o parere de la cineva care are LCD sau Plasma de cativa ani
Eu am modelul asta de 2 ani si iti pot spune ca merita toti banii. Un LCD excelent, culori vibrante, negru perfect, iar functia Ambilight ma incanta si acum, mai ales la un film bun. Foarte important este ca se poate dezactiva Auto-Backlight, o functie care analizeaza imaginea si ajusteaza automat brightness/contrast. Foarte bune sunt si Sony, Rasko iti poate da mai multe detalii. In concluzie, daca al meu 42PFL7603 este foarte bun, seria 8 si 9 nu au cum sa fie proaste. Go for Philips!