Quote Originally Posted by morecore View Post
Buna tuturor. Mi-a luat 3 zile sa citesc cele 120 pag din acest thread si pot spune ca am invatat foarte multe din discutiile voastre. [...]
dar din 901 parca iese cu un gust de mucegai. Problema care am gasit-o la amandoua este urmatoarea: ca sa am o aroma puternica pun 1-2 picaturi direct pe atomizor; insa dupa vreo 2-3 inhalari aceasta dispare si dupa, parca iese cu un gust uscat si nearomat,ce trage un pic spre ars. Daca pun cartus nou aceeasi problema asa ca deocamdata torn cate 1-2 picaturi la 3-4 inhalari direct pe atomizor si asa simt aroma puternic. Stie careva care poate fi problema ?
[...]
A mai patit careva treaba cu gatul iritat, ma gandesc sa nu fie ceva reactie la vapori desi cred ca era iritat tot timpul dar amortit de analoage
[...]
Esti o forta daca ai citit toate paginile chiar si pe sarite!

Maruntaiele atomizoarelor se fixeaza cu un silicon si e posibil sa ramana pe peretii interiori ai atomizorului. Daca nu-l inspectezi la inceput bine e posibil sa scape inauntru si vei avea eterna aroma ciudata de care nu mai poti scapa.

Problema cu picatura vine de la cartus si buretelul din ele. Cel original tine 2-3 picaturi pe care mai bine le pui direct in atomizor. Daca vrei sa folosesti cartusul incearca sa-l "modezi" cu plasa lipton sau fluval sau buretel de acvariu.

prin aprilie cand m-am lasat mi-a luat 2-3 saptamani sa scap de tuse si gat iritat dimineata. De atunci mai tusesc ocazional pentru ca asta e singura metoda de curatare a plamanilor. Am aflat de la cei care s-au lasat de tutun (dara digitala) ca au mai tusit ocazional si 5 ani dupa. Cica la umezeala, vreme rece se accentueaza.

Quote Originally Posted by daniella4 View Post
[...]Si a doua intrebare: megabateriile pt 501 se potrivesc si la atomizorele/incarcatoarele pt 501 clasice?
Se potrivesc dar se incarca in 5 ore.