Quote Originally Posted by Venom View Post
@erik95

Esti un membru marcant al Consolegames, dar lasa-te de reviewuri te rog. Apreciez efortul tau, este parerea ta, dar m-am prabusit de ras cand am citit cateva fraze:

"Una dintre schimbarile importante aduse in Fifa este miscarea jucatorilor"
"Controlul este neschimbat. Xul este folosit pentru pase, patratul pentru centrari, triunghiul pentru pase lungi si cercul pentru sut"
"Fifa 10 aduce, cel putin teoretic, sute de imbunatatiri jocului de anul trecut. Cum in ultimii 2 ani nu am mai jucat jocuri de gen..."

Si multe altele.

Reviewul este schematic, de zici ca ai facut un tabel in excel.

Eu zic ca poti mai mult. Ce zici?

P.S.: Un adevarat review la un joc de genul asta nu se face la aparitia lui. Se face dupa cateva luni, cand reusesti sa aprofundezi secretele, defectele si calitatile jocului. Nu este un shooter, un RPG sau un adventure. Fiecare meci are experienta lui. Tin minte cati il injurau dupa aparitie. Si acum, cand cei multi au gasit logica jocului, nu mai contenesc sa-l inalte in slavi.

P.P.S.: Sa-ti spun un secret. Deconectarile se produc din cauza setarilor din routerul tau. Configureaza-ti corect routerul, PS3ul, nu lasa nimic automatic, aloca numai IPurile necesare si obligatorii (fixe), da DMZ la PS3, vezi sa ai NAT 2. Te cred ca in celelalte jocuri n-ai probleme, dar daca faci asta te ajuta.
Din experienta proprie-ti zic ca daca faci review dupa enspe luni nu-l citeste nici dracu. Daca nu e un joc aparut in maxim o luna, lumea va fi total dezinteresata de el pentru ca si-a format deja o idee (chiar si preconceputa) despre ce-i ofera acel joc.
Faptul ca injurau FIFA la lansare si-l ridica in slavi acum nu inseamna neaparat ca e uun joc mai bun. Poate inseamna ca si-au dat seama ca nu au alte alternative mai bune.
De exemplu l-am injurat pe Basescu cand au fost alegerile, dar acum e al nostru si prost cum e el, cu el ne spalam pe cap inca 5 ani si speram la mai bine pentru alegerile viitoare (sau la FIFA 11 in cazul jocului).