Single post: ConsoleGames.ro goes mobile!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    ConsoleGames.ro goes mobile!

    Intrucat nu cred ca mai exista gamer serios care sa nu faca browsing pe mobil, am decis sa facem pasul acesta pentru a usura accesul la forumul CG. De-a lungul timpului au fost incercate diverse style-uri, skin-uri si tot felul de nebunii pentru a optimiza navigarea pe telefoane si alte device-uri mobile. Well, de curand se pare ca in ajutorul nostru a venit Tapatalk, un addon cu ajutorul caruia forumul CG poate fi accesat pe telefoane iPhone, telefoane cu Android sau Nokia Symbian. In curand se pare ca va exista suport si pentru BlackBerry.

    Pentru a putea accesa forumul CG (atentie, fara homepage) va trebui sa descarcati aplicatia Tapatalk via AppStore, Android Market sau Ovi Store, dupa care va puteti loga pe forum cu userul si parola voastra. Cei de la Tapatalk garanteaza securitatea si viteza maxima pentru forum, practic orice element grafic fiind pur si simplu eliminat. Nu va faceti probleme, puteti atasa sau vizualiza pozele care sunt ca attachments pe forum.

    In speranta ca am facut multi useri fericiti, asteptam opiniile voastre si probleme legate de browsingul via Tapatalk.

    P.S. Site-ul va putea fi accesat in continuare de pe mobile si via browserul vostru favorit, deci Tapatalk este practic o alternativa. Enjoy !
    Attached Images Attached Images consolegames_goes_mobile_tapatalk.jpg