Foarte bine zis MonkY!

Chiar ma gandeam daca mai au si alti oameni aceleasi ganduri ca si mine.
Eu mai frecventez si celalat forum (de pe care v-ati mutat-inteleg foarte bine alegerea si va felicit pt. initiativa) si la un moment dat am descoperit un thread in care se vorbea despre viitorul jocurilor (daca acest viitor va apartine consolelor sau jocurilor).
Pur si simplu m-am intristat si enervat cand am citit ca jocurile au fost "dumbed down" din cauza consolelor.
Ma mai deranjeaza un alt lucru: utilizatorii de PC cred ca cei care joaca pe console sunt "inapoiati" ca sa zic asa ( ca nu stiu sa instaleze un driver s.a.m.d) lucru care mi se pare o gogomanie grosolana.Oare s-au gandit zeii PC-uri ca poate nu vrem sa avem de-a face cu problemele lor?
Deasemenea zilele trecute cand a fost problema PSN am auzit in stanga si in dreapta comentarii rautacioase de genul "De-aia nu mi-am luat luat eu PS3"...
Pur si simplu cand auzeam inainte astfel de comentarii mi se urca sangele in cap dar de la un timp am inceput sa ma linistesc si sa ma gandesc ca acei oameni pur si simplu sunt plini de ura/nu am ce face altceva decat sa provoace flame-uri si incet, incet am invatat sa ii ignor.

La urma mei consider ca marea problema nu este ca cesti hateri provoaca "flame wars" ci ca dezinformeaza .O persoana care vrea sa-si cumpere un PS3 de exemplu si vine pe forum si vede atatea probleme scoase in evidenta de "fanboyznu-stiu-care" se lecuieste si isi directioneaza.
Pana la urma ar trebui sa fim recunoscatori ca avem unde si pe ce nejuca.Cine stie cum va fi ziua de maine.

Oricum mi-au venit in minte doua proverbe dupa care ar trebui sa ne ghidam:
-"No mor caii cand vor cainii".
-"Cainii latra, caravana trece".
Bucurati-va de console si lasati oamenii rai in pace, vor vedea ei in final cine s-a distrat si cine si-a irost viata.