Ok, deci am o mare problema cu internetul.

Mai intai, sa va spun cum este instalat. Eu sunt singurul de pe strada care are net de la provideru' asta, si mi-au pus pe stalpul din fata casei un router, si eu tin priza de la router in casa, adica in camera mea. No priza, no net. Asa. Acum, problema este ca mi se intrerupe internetul constant. Si ca sa-l fac sa-si revina, trebuie sa scot mufa din priza si sa o bag la loc, si cu putin noroc va merge iar 5 secunde - 2 minute si dupa aceea va trebui sa repet procesul. Am zis ca e de la PC, nu e. La fel si pe PS3. Chestia e ca din cand in cand merge constant, toata ziua internetul. Sa fie de la priza ? Sa fie de la router ?

Cateodata imi arata ( folosesc Windows 7 ) ca internetul merge bine, doar ca nu primesc si nici nu trimit pachete. Cateodata doar trimit, si atat. Nu stiu ce se tot intampla.

Stiu ca raspunsul logic ar fi sa sun la provider sa le spun, dar le-am spus de o mie de ori si amana intr-una nenorocitii. Asa ca astept ceva sugestii, poate ati avut si voi parte de asa ceva si nu ma prind eu de ceva.