Daca ai jucat GOW demo atunci ai cam vazut cum o sa fie tot jocul, lupte repetitive cu soldatei , cate un boss ( diferit) la fiecare nivel, aceiasi adversari dintre zeitati, ai vazut cum e grafica, etc. Era bine daca existau mai multe centre de inchiriere a jocurilor fara multiplayer, scapam mai ieftin si nu strangeam praf pe jocuri.. Acum depinde ce varsta ai, eu am trecut de vremea cand imi placea la nebunie genul asta de joc, tai in carne vie in stanga si-n dreapta tot jocul si admiri grafica.

BC2 este un FPS, dar un FPS etraordinar, vb de multiplayer, campania nu prea ma intereseaza, ai parte de un nivel de adrenalina ridicat, virtual vorbind, un gameplay extraordinar si o garantie a faptului ca luni bune nu o sa te plictisesti, banii dati pe el se amortizeaza prin perioada lunga de joc.

GOW o sa-l termini in maxim 6-7 ore de joc si asta depinde numai de talentul tau la acest gen de joc, apoi, o sa-ti spui ca a fost o experienta unica insa cam trecatoare si cam scumpa ( depinde de varsta). Cam asta e , sfatul meu e sa gasesti un prieten de la care sa imprumuti GoW si sa-l joci iar BBC sa-l achizitionezi pt multe zile si nopti de gameing. Bafta.