Quote Originally Posted by Uziwood View Post
Nu e vorba cu increderea. Dar din cauza parerilor de genul, celor din provincie le este foarte greu sa faca tranzactii cu cei din Bucuresti. Nu stiu de cate ori mi s-a intamplat sa doresc sa cumpar ceva, respectivul sa nu doreasca sa trimita ca dureaza prea mult timp si dupa 2 saptamani sa nu il fi vandut deja. De schimburi nu mai zic.
In fine nu vreau sa fac offtopic dar eu sunt unul din cei care mai trimite si in provincie din cand in cand, e clar ca e mai simplu pt. cei din Bucuresti sa vanda/schimbe direct in oras...depinde de cat de mult se grabeste userul respectiv sa faca rost de bani sau sa obtina ce doreste.

Nu sunt impotriva schimburilor in provincie cu useri vechi, de incredere..sa nu se inteleaga gresit..dar in momentul in care risti si schimbi cu gheorghitza17 care are 20 de posturi si alea facute pe aria de pub sau la spambox sunt sanse destul de mari sa primesti ceva sub asteptarile tale calitativ, alt produs sau direct un teanc de ziare. Singurul neajuns pt. tipul respectiv e ca va trebui sa isi faca alt user..and the show will go on.

Si nu e parerea mea sau a altora, asta se intampla din pacate. E usor sa te ascunzi in spatele unui nickname sau chiar si a numelui real, cine o sa se duca la politie pt. un joc, sau cine o sa se duca "calare" pe userul respectiv in vreo comuna sau etc