Quote Originally Posted by muggs View Post
Nu sunt impotriva schimburilor in provincie cu useri vechi, de incredere..sa nu se inteleaga gresit..dar in momentul in care risti si schimbi cu gheorghitza17 care are 20 de posturi
E o mica problema aici, n-ai cum sa devii user vechi si de incredere fara sa incepi de jos. Cu totii am avut ka inceput 0 posturi pe un forum sau 0 TR pe alt forum sau 0 rating pe ebay. Tin minte si acum prima mea placa 3dfx de colectie care am cumparat-o din Bucuresti de pe un forum, eram nou acolo, aveam sub 10 posturi. Tipul din Bucuresti mi-a trimis placa prin posta, fara ramburs, am luat-o, am testat-o si i-am trimis banii pe card. In timp am devenit prieteni. Eu cred ca nu conteaza asa mult numarul de posturi sau TR-ul, am vazut destui useri neseriosi cu TR mare. Nu neaparat tepari, dar...sa zicem ca n-as vrea sa fac schimburi cu ei, un TR foarte mare mie nu-mi sugereaza tot timpul incredere, de multe ori indica bisnita - nu generalizez, dar daca nu e un user foarte vechi si are o gramada de tranzactii...ceva "pute". Eu altfel judec oamenii, poate gresesc, dar inca nu m-am inselat.

Daca unul ma abordeaza asa : "vreau eu joku dami add pe mess sa vb akolo" sau "sant interesat til cumpar" sau "am yo un xbox si anca kteva jocuri" il voi refuza din start. Daca mesajul e de genul "Salut, ma intereseaza, uite numarul meu de telefon. Te rog sa-mi zici daca mai e disponibil. Multumesc" - atunci altfel sta treaba.