Quote Originally Posted by N3O2005 View Post
In aceeasi pozitie am fost pus si eu acum 2 saptamani... si am ales un A200K la 445$. M-am gandit ca AF-ul si VR-ul inclus in body pot face diferenta considerabila la unele cadre ... mai ales low light stuff. Pentaxul l-am sarit pentru ca nu ma inteleg cu camerele produse de acestia ... la Olympus nu m-am obosit sa ma uit pentru ca era deja peste bugetul alocat si D60-ul l-am exclus din cauza AF-ului si VR-ului care pot dubla pretul lentilelor ( asta intr-un caz fericit ).

Just my 2 centz.
10X 4 the advice!

Mie imi place Pentax-ul pentru ca ofera mai mult decat Sony-ul, la partea de customizare. Adica e un aparat cu care poti sa te joci mai mult, insa poate sa-ti dea si multa bataie de cap, mai ales daca nu te pricepi. Singurul lucru care l-am ctit negativ despre Sony A200 e ca functia de shake anti-praf nu e eficienta. Singurl lucru care nu-mi place la Sony este constructia aparatului. A200-le e foarte mare si destul de greu, iar suprafata e un plastic destul de nasol dpmdv. D60-ul e mult mai compact, iar materialele sunt excelente.

Pentax-ul are constructia cea mai robusata, fiind cel mai greu din clasa lui... de fapt e cam singurul lucru care nu-mi place la el, anad in vedere ca vrea sa il foloseasca si nevasta...