Quote Originally Posted by h0stile View Post
nu am nimic contra avatarurilor, insa mie astea nu imi plac deloc. mai mult imi plac cele din Home, insa nici de alea nu sunt chiar multumit. e pur si simplu chestie de gust. asa cum nu imi plac nici Miis, nu imi plac nici astea si as fi dorit sa stiu daca ti-l baga pe git sau nu.

marea greseala pe care o fac developerii e ca toate avatarurile facute de ei sunt umane (poate vroiam un martzian verde) si in plus sunt toate perfecte si fericite. well, lumea nu e intotdeauna asa si nu toata lumea isi doreste un avatar care arata ca un om si care ride ca prostu in continuu. uite d'aia imi plac cele din LBP. nu imita oameni si totusi sunt mult mai umane si fun to play with ca sa zic asa decit astea din NXE sau cele din Home. ideea e ca nu imi doresc un Second Life de console, nu vreau avatare 'cool' pe care sa mi le bage ei pe git in forma in care vor ei, ci sa imi dea de ales intre cit mai multe modele. poate vreau un alien ca in Spore, nu stiu, creepy and cute, poate vreau un klingonian din Star Trek sau un sith lord din Star Wars. sper ca pe viitor sa updateze sistemul si sa iti permita sa ii customizezi mai mult sau eventual sa iti permita si alte modele decit ceva disponibile acum.
I totally agree.
Din ce am vazut pe net, toate avatarurile din noul dashboard sunt pur si simplu niste porcarii.Nici eu nu sunt adeptul avatarurilor umane, voiam sa-mi pun un broscoi sau un ratoi de exemplu, ca asa vrea muschii mei.

Nu dau 2 bani nici pe ban-urile lor, daca x sau y vrea sa-si modeze consola inseamna ca nu are chef sa dea bani pe orice prostie de joc ce apare. Daca primeste ban, sa fie sanatos, poa sa-si ia alta consola cu banii salvati de la achizitionarea unor titluri aiurea.
Cum spuneam in alt post, in afara de shootere(Halo, Gow, COD si inca vreo 2) si cateva sport-uri, multiplayer-ul de pe console nu mi se pare asa stralucit.A venit WOW, a ingenuncheat tot.

Atata caz referitor la "atentie cei cu console modate, o sa primiti ban, in sfarsit, yey".Apa de ploaie, la cat costa un Xbox la SH sau un Arcade nou.E mai rentabil sa iei 2 console si sa modezi una din ele decat sa cumperi tot ce pare smecher si sa le vinzi dupa 2 zile si sa pierzi bani, asa cum am luat eu teapa cu Mass Effect, Gears of War, etc.

Chiar sunt curios ce contine noul dashboard, la cat tam-tam s-a facut asupra lui, it better be good.